Site içi Arama
Ara
Eğitmenlerimiz
Nihat TURHAN-Dış Ticaret Uzmanı
Nihat TURHAN
Dış Ticaret Uzmanı

NİHAT TURHAN

1960 yılında Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğdu.  Orta eğitimini Çankırı, liseyi İstanbul/Çatalca, yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Halk Bankası Karaköy Şubesi Dış İşlemler Bölümünde başladı. Daha sonra sırasıyla; Arap Türk Bankası, The Chase Manhattan Bank,  Osmanlı Bankası, Bayındır Bank, Anadolu Bankası, GSD Yatırım Bankası gibi özel bankalarda; Dış İşlemler ve Mevzuat Departmanlarında yöneticilik ve müdürlük yaptı. Bu süreç içinde, bankalarda, reel sektörde ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Yüksek Lisans Programlarında “Dış Ticaret” ve “Dış Ticaretin Finansmanı” konularında eğitim ve ders verdi.

Halen bu alanda danışmanlık hizmeti ve eğitim vermenin yanı sıra Doğuş Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesinde Lisans/Ön Lisans, Bahçeşehir Üniversitesinde Yüksek Lisans Programlarında  öğretim görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

Yayınlanmış Eseri  :

 

“DIŞ TİCARET VE AKREDİTİFLİ İŞLEMLERİN ULUSLAR ARASI UYGULAMALARI KILAVUZU” 

AKREDİTASYON

İhracatta Yönelik Devlet Yardımları “İhracat 2007/3” Sayılı Tebliğ kapsamında Dış Ticaret Müsteşarlığı/İGEME tarafından desteklenen eğitimlerde, eğitim verme konusunda Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından akredite edilmiştir.

7/24 İletişim Hattı